اخبار و رویداد

در محله باغ آذری احداث اولین آکادمی آموزش تخصصی فوتبال شهرتهرتهران

احداث اولین آکادمی آموزش تخصصی فوتبال شهر تهران 📍 پارک میثاق واقع در محله باغ آذری
🔻محله #باغ_آذری واقع در ناحیه ۶ شهرداری منطقه ۱۶، با داشتن ۵۲ هکتار فضای سبز (حدود ۲۵درصد از مجموع مساحت قطعات در محله)، ۵ برابر استاندارد سرانه فضای سبز را در شهر تهران دارا است.
🔻#پارک_میثاق با وسعتی بیش از ۸۵۸۴۵ متر مربع، یکی از پارک های بزرگ محله می باشد که با وجود دارا بودن فضاهایی همچون آب نما، زمین ورزشی، باغ زیتون و گونه های مختلف درختان، علیرغم این که می تواند مکانی دارای عملکردهای مثبت باشد، به محل تجمع گروه های آسیب زا تبدیل گشته است و محیطی ناامن و دارای آسیب های اجتماعی متعدد پدید آورده است. با توجه به نقش مؤثر کاربری های جذاب در گسترش تعاملات اجتماعی و در راستای ارتقای امنیت پارک میثاق، احداث کاربری های جدید و جاذب جمعیت می تواند گام مهم و اثر بخشی باشد.
🔻با توجه به وجود زمین چمن مصنوعی در بخش مرکزی پارک میثاق، احداث کاربری دیگری در مجاورت آن با عنوان “آکادمی آموزش فوتبال”، می تواند علاوه بر نیل به اهداف مهم محرومیت زدایی از محله و افزایش سرانه ورزشی آن، به دلیل ارتقای تعاملات اجتماعی مثبت، نقش مهمی در افزایش امنیت پارک میثاق داشته باشد.
🔻پروژه احداث آکادمی آموزش تخصصی فوتبال، با مشارکت خیر و نیکوکاری که بزرگ شده محله باغ آذری است و اکنون در آلمان زندگی می‌کند به اجرا درمی‌آید. این فرد جزو پیشکسوتان فوتبال محله باغ آذری است و نمی‌خواهد نامش عنوان شود. این نخستین آکادمی آموزش تخصصی فوتبال در شهر تهران است که در نیمه نخست سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد. این پروژه در زمینی به مساحت ۶۰۰مترمربع و زیربنای ۲۰۰متر مربع در کنار زمین چمن مصنوعی ۵هزار مترمربعی در حال اجراست که ۷۰درصد رشد و پیشرفت فیزیکی داشته است. این مجموعه دارای امکاناتی همچون محل استقرار تماشاچی، سالن رختکن بازیکنان، آمفی‌تئاتر، حمام و سرویس بهداشتی، همچنین اتاق داوران و مربیان است. لازم به ذکر است که این آکادمی فوتبال به‌طور رایگان دراختیار کودکان و نوجوان محله باغ آذری و سایر افراد دارای استعداد ورزشی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای اجباری مشخص شده اند *