اخبار و رویداد

ابلاغ دستورالعمل اجرایی ساماندهی مشاغل و اصناف مزاحم شهری از سوی وزیر کشور به استانداری ها

تین‌نیوز  معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از تهیه «دستورالعمل اجرایی ساماندهی مشاغل و اصناف مزاحم شهری» به‌منظور ایجاد وحدت رویه توسط شهرداری‌ها در کاهش و یا رفع مزاحمت مشاغل و اصناف و هماهنگی بین دستگاه‌های ذی‌ربط با شهرداری‌ها و ابلاغ آن از سوی وزیر کشور به استانداران خبر داد.

به گزارش تین‌نیوز و به نقل از روابط‌عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، هیربد معصومی ضمن اعلام خبر فوق گفت: این دستورالعمل در اجرای تبصره ماده یک آیین‌نامه ساماندهی مشاغل و اصناف مزاحم شهری، که دی‌ماه ۹۶ به تصویب هیات وزیران رسید، تهیه و پس از تصویب در کارگروه ملی موضوع ماده (شش) آیین‌نامه یادشده با حضور نمایندگان دستگاه‌های عضو، برای اجرا در شهرها به استانداران ابلاغ شد.

وی افزود: در این دستورالعمل، مسئولیت اجرا هریک از سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی مرتبط به‌منظور جلوگیری از ایجاد و تاسیس واحدهای مزاحم مشخص‌شده است.

معصومی در ادامه گفت: به‌موجب این دستورالعمل، شهرداری موظف است به هنگام صدور پروانه ساخت‌وساز برای کاربری‌های غیرمسکونی، مطابق طرح تفصیلی مصوب با قید عبارت « بهره‌برداری و یا واگذاری این ملک توسط مالک و یا بهره‌بردار، تنها به مشاغل غیر مزاحم که از سوی شهرداری تشخیص داده می‌شود، مجاز است»؛ از شکل‌گیری واحدهای مزاحم آتی جلوگیری به عمل آورد..

وی اضافه کرد: به‌موجب بند دیگری از این دستورالعمل، شهرداری موظف است با همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان، برنامه ساماندهی اصناف و مشاغل مزاحم شهری را تهیه کند و براساس آن، برنامه اقدام همه دستگاه‌های ذی‌ربط را تعیین و به تصویب کمیسیون نظارت بر سازمان‌های صنفی شهرستان برساند و مصوبه کمیسیون لازم‌الاجراست.

متن دستورالعمل را از طریق لینک زیر دانلود و مطالعه کنید.

ابلاغ+دستورالعمل+ساماندهي+مشاغل+و+اصناف+مزاحم+شهري+به+استانها

پاسخ دهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای اجباری مشخص شده اند *