اخبار و رویداد

در محله باغ آذری احداث اولین آکادمی آموزش تخصصی فوتبال شهرتهرتهران

احداث اولین آکادمی آموزش تخصصی فوتبال شهر تهران 📍 پارک میثاق واقع در محله باغ آذری
🔻محله #باغ_آذری واقع در ناحیه ۶ شهرداری منطقه ۱۶، با داشتن ۵۲ هکتار فضای سبز (حدود ۲۵درصد از مجموع مساحت قطعات در محله)، ۵ برابر استاندارد سرانه فضای سبز را در شهر تهران دارا است.
🔻#پارک_میثاق با وسعتی بیش از ۸۵۸۴۵ متر مربع، یکی از پارک های بزرگ محله می باشد که با وجود دارا بودن فضاهایی همچون آب نما، زمین ورزشی، باغ زیتون و گونه های مختلف درختان، علیرغم این که می تواند مکانی دارای عملکردهای مثبت باشد، به محل تجمع گروه های آسیب زا تبدیل گشته است و محیطی ناامن و دارای آسیب های اجتماعی متعدد پدید آورده است. با توجه به نقش مؤثر کاربری های جذاب در گسترش تعاملات اجتماعی و در راستای ارتقای امنیت پارک میثاق، احداث کاربری های جدید و جاذب جمعیت می تواند گام مهم و اثر بخشی باشد.
🔻با توجه به وجود زمین چمن مصنوعی در بخش مرکزی پارک میثاق، احداث کاربری دیگری در مجاورت آن با عنوان “آکادمی آموزش فوتبال”، می تواند علاوه بر نیل به اهداف مهم محرومیت زدایی از محله و افزایش سرانه ورزشی آن، به دلیل ارتقای تعاملات اجتماعی مثبت، نقش مهمی در افزایش امنیت پارک میثاق داشته باشد.
🔻پروژه احداث آکادمی آموزش تخصصی فوتبال، با مشارکت خیر و نیکوکاری که بزرگ شده محله باغ آذری است و اکنون در آلمان زندگی می‌کند به اجرا درمی‌آید. این فرد جزو پیشکسوتان فوتبال محله باغ آذری است و نمی‌خواهد نامش عنوان شود. این نخستین آکادمی آموزش تخصصی فوتبال در شهر تهران است که در نیمه نخست سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد. این پروژه در زمینی به مساحت ۶۰۰مترمربع و زیربنای ۲۰۰متر مربع در کنار زمین چمن مصنوعی ۵هزار مترمربعی در حال اجراست که ۷۰درصد رشد و پیشرفت فیزیکی داشته است. این مجموعه دارای امکاناتی همچون محل استقرار تماشاچی، سالن رختکن بازیکنان، آمفی‌تئاتر، حمام و سرویس بهداشتی، همچنین اتاق داوران و مربیان است. لازم به ذکر است که این آکادمی فوتبال به‌طور رایگان دراختیار کودکان و نوجوان محله باغ آذری و سایر افراد دارای استعداد ورزشی قرار خواهد گرفت.

اخبار و رویداد

کودکان و زندگی در شرایط فاصله‌گذاری فیزیکی در محله تختی

کودکان و زندگی در شرایط فاصله‌گذاری فیزیکی
تا همین امروز و از زمان تعطیلی مدارس حدود ۵۰ روز است که با کودکانمان در خانه مانده‌ایم. مراقبت از کودکان وظیفه سنگینی است که بر عهده شما والدین قرار گرفته است. شما در این شرایط تنها نیستید؛ تمامی والدین در سراسر جهان با این موضوعات و خستگی و فشار ناشی از آن مواجه هستند. بسیاری از کارشناسان حوزه کودکان نیز در تلاش‌اند تا به والدین کمک کنند تا بتوانند به سلامت از این دوران عبور کنند یا والدینی که تجربیات خود را به با سایر والدین به اشتراک می‌گذارند.
ما تسهیلگران محله تختی تلاش می‌کنیم دانش و تجربیات دیگران را در اختیار شما بگذاریم و از شنیدن و منتشر کردن تجربیات شما استقبال می‌کنیم
در ارتباط با کودکان تلاش ما برای پاسخگویی به این پرسش‌ها است
چگونه بیماری و الزامات آن را برای کودکان توضیح دهیم؟
چگونه از پیامدهای کرونا مانند اضطراب، وابستگی و کاهش اعتماد به نفس در کودکان بکاهیم؟
چگونه بازی و سرگرمی مناسب با شرایط با کودکان داشته باشیم؟
چگونه ارتباط کودک با دنیای بیرون را حفظ کنیم؟

اخبار و رویداد

ترویج فاصله فیزیکی در فضاهای عمومی در محله تختی

اقدام دفتر توسعه محله‌‌ای تختی جهت ترویج حفظ فاصله فیزیکی در فضاهای عمومی با هدف قطع زنجیره انتقال کرونا

حفظ فاصله فیزیکی در فضاهای عمومی یکی از اصلی‌ترین راهکارهای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا است. بر همین اساس دفتر توسعه محله‌‌ای تختی پس از مشخص کردن مراکزی که اهالی محله برای تامین نیازهای خود ناگزیر از حضور در آنها هستند، شابلون‌هایی را طراحی کرد که ضرورت حفظ فاصله را یادآوری و رعایت آن را تسهیل می‌کند.
این علائم در مقابل نانوایی‌ها، عابر بانک‌ها و سایر مراکز خدمات رسانی با همکاری شهرداری ناحیه ۴ شهرداری منطقه ۱۲ و با حضور مدیر اجتماعی ناحیه و دبیرشورایاری محله قرار گرفت.