اخبار و رویداد

پروژه بهسازی پله های کوچه زالی در محله باغ آذری

پروژه بهسازی پله های کوچه زالی در محله باغ آذری 

 

پروژه فوق با همت دفتر توسعه محله باغ آذری ذیل طرح بهسازی پله های گودهای محله باغ آذری سرانجام در دی ماه ۹۸ آغاز گردید و عملیات اجرای آن در اسفند ۹۸ به پایان رسید.

اقدامات صورت گرفته : 

  • مناسب سازی شیب پله ها
  • استفاده از متریال مناسب در کف جهت جلوگیری از سرخوردگی عابرین در فصل سرما
  • استفاده از متریال کاشی رنگی جهت افزایش جذابیت بصری
  • نصب نرده جهت تقویت ایمنی سالمندان و معلولین

اخبار و رویداد

کودکان و کرونا

کودکان و کرونا
در این روزهای خانه‌نشینی شاید سخت‌ترین کار صحبت کردن با کودکان و نوجوانانی باشد که باید در خانه بمانند؛ توضیح مسئله از یک طرف می‌بایست آنها را توجیه کند که نکات بهداشتی را رعایت کنند و اینکه چرا باید برای قطع زنجیره بیماری در خانه بمانند. از طرف دیگر نباید آنها را ترساند و دچار اضطراب کرد تا اعتماد به نفس آنها برای حضور در اجتماع و مواجه با آسیب‌ها از میان برود.
توضیح دقیق و صادقانه وضعیت در مورد اینکه این بیماری چیست و از چه راه‌هایی منتقل می‌شود و چگونه می‌توان از آن جلوگیری کرد؛ راهکاری برای روبه‌رو شدن با این وضعیت است.
برخلاف تصور بسیاری از ما کودکان بیان علمی همراه با تصویر و داستان را به خوبی متوجه می‌شوند. آنها باید بدانند که چه اتفاقی افتاده است تا بتوانند شرایط را بپذیرند. لازم نیست در جریان بخش ناخوشایند اخبار قرار بگیرند اما می‌توان با تاکید بر اهمیت رعایت بهداشت و در خانه ماندن آنها را آگاه کرد و حتی احساس خوبی به آنها داد که در کاهش بیماری نقش داشته‌اند.
مجموعه تصاویر زیر بخشی از تلاش جامعه برای آگاه‌سازی کودکان است که در سایت www.behtan.info قرار داده شده است.