دسته‌بندی نشده

برگزاری برنامه حقوق شهروندی در دفترتوسعه محله بهمن مشهد

برگزاری برنامه حقوق شهرندی برای کودکان و نوجوانان مورخ ۹۸/۱۱/۰۷ 

با مشارکت : شرکت پویش آرتوان و دفتر توسعه محله بهمن

هدف : آموزش حفظ محیط زیست

 

اخبار و رویداد

تجربه بازی کودک در محله تختی

تجربه بازی کودک در محله تختی در پارک گل محمدی 

با مشارکت : گروه داوطلب زنان محله تختی

هدف : فرصتی برای تجربه و بازی کودکان

گروه محلی با توانمند شدن در زمینه تسهیلگری کودک و طبیعت و مشارکت در آماده سازی فضا راهی را آغاز کرده اند تا کودکان محله تختی بتوانند خلاقیت ـ کسب مهارت و مشارکت را در فضایی طبیعی تجربه کنند.

مکان : پارک گل محمدی تختی

اخبار و رویداد

برگزاری کلاس فکری ـ آموزشی نقشه خوانی در دفترتوسعه محله بهمن مشهد

برگزاری جلسه اول و دوم کلاس نقشه خوانی نوین در محله دفتر توسعه محله بهمن مشهد

 

     

اخبار و رویداد

مسائل و موانع کلیدی توسعه محله تختی

در برنامه توسعه محله، با بهره گیری از پرسشنامه و دیگر منابع اطلاعاتی و آماری در دسترس و تحلیل وضعیت موجود محله اصلی ترین مسائل مشکلات و موانع توسعه محله شناسایی گردید که در تصویر قابل مشاهده است.
از این رو بمنظور کاهش تاثیر این مسائل اقدامات متعددی در ابعاد گوناگون در نظر گرفته شده است که در دوره های زمانی مختلف توسط نهادهای مختلف محلی و فرامحلی صورت پذیرد.

 

اخبار و رویداد

افتتاحیه مجموعه یادمان جهان پهلوان غلامرضا تختی مورخ ۲۱-۱۱-۹۸

برگزاری افتتاحیه مجموعه یادمان جهان پهلوان غلامرضا تختی در تاریخ ۲۱-۱۱-۹۸ باحضور نمایندگانی از شورای اسلامی شهر تهران  آقایان حق شناس و نظری – حضور شهردار محترم منطقه ۱۲ به همراه معاونت های مربوطه و نیز شهردار ناحیه ۴ و اعضای محترم شورایاری محله تختی و کارشناسان دفتر توسعه محله تختی پاتوق مذکور افتتاح گردید.

یکی از راهکارهای کاربردی ارتقا کیفیت محیطی محلات، توسعه و تجهیز پاتوق های محلی می باشد، در سطح محله تختی به دلیل محدودیت فضا و عدم امکان ساخت و توسعه فضاهای عمومی نظیر بوستان هاو…، پاتوق های محلی می توانند تا حدودی بسترمناسبی جهت تعاملات اجتماعی واحدهای همسایگی،  فضاهای فراغتی و مکث استفاده کنندگان از فضا باشند. از این رو باز طراحی پاتوق تقاطع تختی و مولوی به دلیل داشتن پتاسیل های بالقوه و شکل گیری قرارگاه های رفتاری یکی از ارزشمندترین اقدامات در بخش سرمایه های اجتماعی در سطح محله تختی می باشد،البته این موضوع را نباید نادیده گرفت که به دلیل شرایط نامساعد کالبدی، فرسودگی و طراحی غیر اصولی و درنهایت پایین بودن کیفیت فضا به مرور زمان گروه های استفاده کننده از فضا تغییر کرده و فضای محلی کارکرد خود را ازدست داده است.

ازاینرو طراحی مجدداین پاتوق با هدف افزایش کیفیت محیطی و تقویت محلی در دستور کار دفتر توسعه محله تختی قرار گرفته، تا در قالب مجموعه ای از اقدامات، جلسات، طراحی ها و پیگیری ها صورت پذیرد.

اخبار و رویداد

برگزاری کلاس مهارتهای زندگی مورخ ۹۸/۱۱/۱۵ در محله سرآسیاب شمالی و جنوبی

جلسه پنجم کلاس مهارتهای زندگی روز سه شنبه مورخ۹۸/۱۱/۱۵ توسط خانم سماوات مشاور محترم بهزیستی در کتابخانه شهید رجایی با ادامه موضوع مهارت ارتباطی زوجین برگزار گردید .
لازم به ذکر است که دومین دوره کلاس مهارتهای زندگی برای ساکنین محلات سرآسیاب با هدف ارتقاء سازگاری افراد با خود، دیگران و محیطی که در آن زندگی می کنند به همت دفتر تسهیل وتوسعه محلات سرآسیاب شمالی و جنوبی ، سازمان بهزیستی و نهاد کتابخانهای شهرستان ملارد با استقبال ساکنین به صورت منظم و هفتگی برگزار می گردد.
# اداره بهزیستی شهرستان ملارد
# نهاد کتابخانه های شهرستان ملارد
# دفتر تسهیل و توسعه محلات سرآسیاب شمالی و جنوبی