اخبار و رویداد

در محله باغ آذری احداث اولین آکادمی آموزش تخصصی فوتبال شهرتهرتهران

احداث اولین آکادمی آموزش تخصصی فوتبال شهر تهران 📍 پارک میثاق واقع در محله باغ آذری
🔻محله #باغ_آذری واقع در ناحیه ۶ شهرداری منطقه ۱۶، با داشتن ۵۲ هکتار فضای سبز (حدود ۲۵درصد از مجموع مساحت قطعات در محله)، ۵ برابر استاندارد سرانه فضای سبز را در شهر تهران دارا است.
🔻#پارک_میثاق با وسعتی بیش از ۸۵۸۴۵ متر مربع، یکی از پارک های بزرگ محله می باشد که با وجود دارا بودن فضاهایی همچون آب نما، زمین ورزشی، باغ زیتون و گونه های مختلف درختان، علیرغم این که می تواند مکانی دارای عملکردهای مثبت باشد، به محل تجمع گروه های آسیب زا تبدیل گشته است و محیطی ناامن و دارای آسیب های اجتماعی متعدد پدید آورده است. با توجه به نقش مؤثر کاربری های جذاب در گسترش تعاملات اجتماعی و در راستای ارتقای امنیت پارک میثاق، احداث کاربری های جدید و جاذب جمعیت می تواند گام مهم و اثر بخشی باشد.
🔻با توجه به وجود زمین چمن مصنوعی در بخش مرکزی پارک میثاق، احداث کاربری دیگری در مجاورت آن با عنوان “آکادمی آموزش فوتبال”، می تواند علاوه بر نیل به اهداف مهم محرومیت زدایی از محله و افزایش سرانه ورزشی آن، به دلیل ارتقای تعاملات اجتماعی مثبت، نقش مهمی در افزایش امنیت پارک میثاق داشته باشد.
🔻پروژه احداث آکادمی آموزش تخصصی فوتبال، با مشارکت خیر و نیکوکاری که بزرگ شده محله باغ آذری است و اکنون در آلمان زندگی می‌کند به اجرا درمی‌آید. این فرد جزو پیشکسوتان فوتبال محله باغ آذری است و نمی‌خواهد نامش عنوان شود. این نخستین آکادمی آموزش تخصصی فوتبال در شهر تهران است که در نیمه نخست سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد. این پروژه در زمینی به مساحت ۶۰۰مترمربع و زیربنای ۲۰۰متر مربع در کنار زمین چمن مصنوعی ۵هزار مترمربعی در حال اجراست که ۷۰درصد رشد و پیشرفت فیزیکی داشته است. این مجموعه دارای امکاناتی همچون محل استقرار تماشاچی، سالن رختکن بازیکنان، آمفی‌تئاتر، حمام و سرویس بهداشتی، همچنین اتاق داوران و مربیان است. لازم به ذکر است که این آکادمی فوتبال به‌طور رایگان دراختیار کودکان و نوجوان محله باغ آذری و سایر افراد دارای استعداد ورزشی قرار خواهد گرفت.

اخبار و رویداد

کودکان و زندگی در شرایط فاصله‌گذاری فیزیکی در محله تختی

کودکان و زندگی در شرایط فاصله‌گذاری فیزیکی
تا همین امروز و از زمان تعطیلی مدارس حدود ۵۰ روز است که با کودکانمان در خانه مانده‌ایم. مراقبت از کودکان وظیفه سنگینی است که بر عهده شما والدین قرار گرفته است. شما در این شرایط تنها نیستید؛ تمامی والدین در سراسر جهان با این موضوعات و خستگی و فشار ناشی از آن مواجه هستند. بسیاری از کارشناسان حوزه کودکان نیز در تلاش‌اند تا به والدین کمک کنند تا بتوانند به سلامت از این دوران عبور کنند یا والدینی که تجربیات خود را به با سایر والدین به اشتراک می‌گذارند.
ما تسهیلگران محله تختی تلاش می‌کنیم دانش و تجربیات دیگران را در اختیار شما بگذاریم و از شنیدن و منتشر کردن تجربیات شما استقبال می‌کنیم
در ارتباط با کودکان تلاش ما برای پاسخگویی به این پرسش‌ها است
چگونه بیماری و الزامات آن را برای کودکان توضیح دهیم؟
چگونه از پیامدهای کرونا مانند اضطراب، وابستگی و کاهش اعتماد به نفس در کودکان بکاهیم؟
چگونه بازی و سرگرمی مناسب با شرایط با کودکان داشته باشیم؟
چگونه ارتباط کودک با دنیای بیرون را حفظ کنیم؟

اخبار و رویداد

ترویج فاصله فیزیکی در فضاهای عمومی در محله تختی

اقدام دفتر توسعه محله‌‌ای تختی جهت ترویج حفظ فاصله فیزیکی در فضاهای عمومی با هدف قطع زنجیره انتقال کرونا

حفظ فاصله فیزیکی در فضاهای عمومی یکی از اصلی‌ترین راهکارهای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا است. بر همین اساس دفتر توسعه محله‌‌ای تختی پس از مشخص کردن مراکزی که اهالی محله برای تامین نیازهای خود ناگزیر از حضور در آنها هستند، شابلون‌هایی را طراحی کرد که ضرورت حفظ فاصله را یادآوری و رعایت آن را تسهیل می‌کند.
این علائم در مقابل نانوایی‌ها، عابر بانک‌ها و سایر مراکز خدمات رسانی با همکاری شهرداری ناحیه ۴ شهرداری منطقه ۱۲ و با حضور مدیر اجتماعی ناحیه و دبیرشورایاری محله قرار گرفت.

اخبار و رویداد

پروژه بهسازی پله های کوچه زالی در محله باغ آذری

پروژه بهسازی پله های کوچه زالی در محله باغ آذری 

 

پروژه فوق با همت دفتر توسعه محله باغ آذری ذیل طرح بهسازی پله های گودهای محله باغ آذری سرانجام در دی ماه ۹۸ آغاز گردید و عملیات اجرای آن در اسفند ۹۸ به پایان رسید.

اقدامات صورت گرفته : 

  • مناسب سازی شیب پله ها
  • استفاده از متریال مناسب در کف جهت جلوگیری از سرخوردگی عابرین در فصل سرما
  • استفاده از متریال کاشی رنگی جهت افزایش جذابیت بصری
  • نصب نرده جهت تقویت ایمنی سالمندان و معلولین

اخبار و رویداد

کودکان و کرونا

کودکان و کرونا
در این روزهای خانه‌نشینی شاید سخت‌ترین کار صحبت کردن با کودکان و نوجوانانی باشد که باید در خانه بمانند؛ توضیح مسئله از یک طرف می‌بایست آنها را توجیه کند که نکات بهداشتی را رعایت کنند و اینکه چرا باید برای قطع زنجیره بیماری در خانه بمانند. از طرف دیگر نباید آنها را ترساند و دچار اضطراب کرد تا اعتماد به نفس آنها برای حضور در اجتماع و مواجه با آسیب‌ها از میان برود.
توضیح دقیق و صادقانه وضعیت در مورد اینکه این بیماری چیست و از چه راه‌هایی منتقل می‌شود و چگونه می‌توان از آن جلوگیری کرد؛ راهکاری برای روبه‌رو شدن با این وضعیت است.
برخلاف تصور بسیاری از ما کودکان بیان علمی همراه با تصویر و داستان را به خوبی متوجه می‌شوند. آنها باید بدانند که چه اتفاقی افتاده است تا بتوانند شرایط را بپذیرند. لازم نیست در جریان بخش ناخوشایند اخبار قرار بگیرند اما می‌توان با تاکید بر اهمیت رعایت بهداشت و در خانه ماندن آنها را آگاه کرد و حتی احساس خوبی به آنها داد که در کاهش بیماری نقش داشته‌اند.
مجموعه تصاویر زیر بخشی از تلاش جامعه برای آگاه‌سازی کودکان است که در سایت www.behtan.info قرار داده شده است.

 

 

 

اخبار و رویداد

تجربه بازی کودک در محله تختی

تجربه بازی کودک در محله تختی در پارک گل محمدی 

با مشارکت : گروه داوطلب زنان محله تختی

هدف : فرصتی برای تجربه و بازی کودکان

گروه محلی با توانمند شدن در زمینه تسهیلگری کودک و طبیعت و مشارکت در آماده سازی فضا راهی را آغاز کرده اند تا کودکان محله تختی بتوانند خلاقیت ـ کسب مهارت و مشارکت را در فضایی طبیعی تجربه کنند.

مکان : پارک گل محمدی تختی

اخبار و رویداد

برگزاری کلاس فکری ـ آموزشی نقشه خوانی در دفترتوسعه محله بهمن مشهد

برگزاری جلسه اول و دوم کلاس نقشه خوانی نوین در محله دفتر توسعه محله بهمن مشهد

 

     

اخبار و رویداد

مسائل و موانع کلیدی توسعه محله تختی

در برنامه توسعه محله، با بهره گیری از پرسشنامه و دیگر منابع اطلاعاتی و آماری در دسترس و تحلیل وضعیت موجود محله اصلی ترین مسائل مشکلات و موانع توسعه محله شناسایی گردید که در تصویر قابل مشاهده است.
از این رو بمنظور کاهش تاثیر این مسائل اقدامات متعددی در ابعاد گوناگون در نظر گرفته شده است که در دوره های زمانی مختلف توسط نهادهای مختلف محلی و فرامحلی صورت پذیرد.

 

اخبار و رویداد

افتتاحیه مجموعه یادمان جهان پهلوان غلامرضا تختی مورخ ۲۱-۱۱-۹۸

برگزاری افتتاحیه مجموعه یادمان جهان پهلوان غلامرضا تختی در تاریخ ۲۱-۱۱-۹۸ باحضور نمایندگانی از شورای اسلامی شهر تهران  آقایان حق شناس و نظری – حضور شهردار محترم منطقه ۱۲ به همراه معاونت های مربوطه و نیز شهردار ناحیه ۴ و اعضای محترم شورایاری محله تختی و کارشناسان دفتر توسعه محله تختی پاتوق مذکور افتتاح گردید.

یکی از راهکارهای کاربردی ارتقا کیفیت محیطی محلات، توسعه و تجهیز پاتوق های محلی می باشد، در سطح محله تختی به دلیل محدودیت فضا و عدم امکان ساخت و توسعه فضاهای عمومی نظیر بوستان هاو…، پاتوق های محلی می توانند تا حدودی بسترمناسبی جهت تعاملات اجتماعی واحدهای همسایگی،  فضاهای فراغتی و مکث استفاده کنندگان از فضا باشند. از این رو باز طراحی پاتوق تقاطع تختی و مولوی به دلیل داشتن پتاسیل های بالقوه و شکل گیری قرارگاه های رفتاری یکی از ارزشمندترین اقدامات در بخش سرمایه های اجتماعی در سطح محله تختی می باشد،البته این موضوع را نباید نادیده گرفت که به دلیل شرایط نامساعد کالبدی، فرسودگی و طراحی غیر اصولی و درنهایت پایین بودن کیفیت فضا به مرور زمان گروه های استفاده کننده از فضا تغییر کرده و فضای محلی کارکرد خود را ازدست داده است.

ازاینرو طراحی مجدداین پاتوق با هدف افزایش کیفیت محیطی و تقویت محلی در دستور کار دفتر توسعه محله تختی قرار گرفته، تا در قالب مجموعه ای از اقدامات، جلسات، طراحی ها و پیگیری ها صورت پذیرد.